Menu Close

Globos skyrius ir savarankiški gyvenimo namai

Nuo 2021-06-11 prie VšĮVeiverių PSPC (ambulatorijos bei slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus), yra atidarytas naujas 15 vietų globos skyrius ir kiek anksčiau buvo atidaryti Savarankiško gyvenimo namai (10 vietų).

Globos skyriuje apgyvendinama suaugusieji asmenys su negalia bei senyvo amžiaus asmenys nuolatiniam ar laikinam gyvenimui.

Savarankiško gyvenimo namai skirti asmenims, kurie gali savarankiškai apsitarnauti, supranta bei atsako už savo veiksmus, orientuojasi savyje ir jį supančioje aplinkoje.  Asmenys čia gali gyventi metus laiko.

 

Užtikrinama saugi, patogi, jauki, privatumą garantuojanti įstaigos aplinka bei gyvenamasis būstas.

Nauji gyventojai apgyvendinami dviese kambaryje, kuriame yra būtiniausi baldai (lova, spintelė, stalas, spinta, kėdės), patalynė, higienos reikmenys ir kt. Gyventojai skatinami iš namų atsivežti širdžiai mielų daiktų, patys kurti ir puoselėti savo gyvenamąją aplinką.

Gyvenamieji kambariai ir bendros įstaigos patalpos pritaikytos neįgaliesiems. Neįgaliųjų patogumui įrengtas liftas ir pandusai, kuriais naudojantis galima patogiai judėti įstaigos viduje, išeiti į lauką.

Kadangi šis skyrius yra sveikatos priežiūros įstaigos padalinys, todėl šalia visada yra medicininė pagalba.

Prienų raj. savivaldybės 2020-01-30 sprendimu Nr. T3-26 patvirtinta dėl VšĮ Veiverių pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamų socialinės globos paslaugų ( Ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugų, kurioms nustatytas asmens poreikis vienam asmeniui), kaina:

 

  • suaugusiam asmeniui su negalia ar senyvo amžiaus asmeniui – 790 € per mėnesį.
  • senyvo amžiaus asmeniui su sunkia negalia – 890 € per mėnesį.

 

Prienų raj. savivaldybės 2020-02-27 sprendimu Nr. T3-51 patvirtinta  socialinės priežiūros (apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose) paslaugos kaina vienam gavėjui -365 eur. per mėnesį.

Skip to content